Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Avcılar Su Kaçağı Tespiti

Avcılar Su Kaçağı Tespiti Ücretsiz Servis Ev ve iş yerlerindeki en önemli problemlerin başında su kaçakları geliyor. Binaların çoğu eski yapılardan oluştuğu için bu kaçakları bulmak ve tamir etmek oldukça zahmetli ve masraflı oluyordu. Gelen tesisatçılar kaçağı bulmak için her yeri kırıp döküyor, bütün bu gereksiz kırımların tamiratı da masraflara ekleniyordu. Tesisatçılar kaçağı bulamasalar da servis parasını alıyorlardı. Su kaçakları elektronik cihaz ve bilgisayarlı görüntüleme sistemi ile hiçbir yer kırılmadan ve çok kısa sürede bulunabiliyor. Su kaçağından şüphelenenler internete, avcılar su kaçağı tespiti servis yazdıklarında, birçok firma çıkıyor. Firmalar, su kaçaklarını bulamazlarsa servis ücreti almıyorlar. Bunun için mutlaka arama yapılırken, avcılar su kaçağı tespiti servis hizmeti verenler tercih edilmelidir.

Su Kaçağı Tespit Cihazı 

Su kaçağı tespit cihazı, seslerin yükseltilmesi prensibiyle çalışan, bir adet mikrofonu ve bir de kaliteli dinleme sistemi bulunan, su kaçağı tespiti amacıyla kullanılan bir bakıma anfiye benzeyen bir cihazdır.

Nasıl Çalışır?

Su kaçağının olduğu basınç testi gibi ölçüm yapan aletlerle saptandıktan sonra, operatör kulaklığını takar ve mikrofonu tesisat borularının geçmesi muhtemel olan zemin ve duvarlar boyunca gezdirir. Cihaz duyduğu su kaçağı sesini, cihazın özelliğine göre değişen miktarda (genellikle 100 ile 150 kat arası) arttırarak kulaklığa verir. Böylece kaçağın olduğu yer % 100 doğruluk oranıyla tespit edilmiş olur. En iyi su kaçağı tespit cihazı en hassas olanı ve sesi en kaliteli ve yüksek veren olduğu unutulmamalıdır.

avcılar su kaçağı tespiti

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Termal kamera ile genellikle sıcak su borularındaki kaçaklar (kombi ve radyatör boruları) görüntülü olarak tespit edilir. Termal kamera ısı farklılıklarını algıladığı için, sıcak su kaçağının olduğu yerde renk ve yoğunluk farkından oluşan değişiklikleri, cihazın kalitesine göre çok net olarak gösterir.

Nem Ölçme Cihazı avcılar

Su kaçağının olduğunu tespit etmeye yarayan diğer bir cihaz ise duvar içi nem ölçme cihazıdır. Bu cihaz, su kaçağı olan bölgeye denk geldiğinde, nem oranı değerleri birden yükselir. Nem ölçme cihazı, su kaçağının olduğu yeri ancak bölge olarak tespit ettiğinden, yardımcı bir cihaz olarak kullanılır.

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Maltepe Su Kaçağı Tespiti Ücretsiz Servisi
Next reading
Tıkanıklık Açma Servisi
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32