Güngören Su Kaçağı

Güngören Su Kaçağı

Su kaçağı bulma işlemi, su kaçağının onarımında son derece önemlidir. Bir su kaçağı problemine müdahale edilirken öncelikle su kaçağına neden olan arızalı noktanın tespiti edilmesi ve böylece onarım için gerekli adımların atılması gerekir. Bu noktada su kaçağı problemlerinin çözümü için en doğru ve en kısa süre içerisinde su kaçağının tespit edilmesi gerekir. Günümüzde teknolojik cihazların kullanıldığı su kaçağı bulma işlemleri sonucunda su kaçağına maruz kalan birçok insan artık günlük yaşantısına ara vermeden su kaçağı problemlerinden birkaç saat içinde kurtulabilmektedir. iTesisat firması da bu noktada, tüm İstanbul genelinde su kaçağı konusunda üstün hizmet anlayışı ile başarılı çözümler üretmektedir.

Su Kaçağına İlk Müdahale

Evlerin, iş yerlerinin, okulların, hastanelerin, alışveriş merkezlerinin ve aklınıza gelecek tüm yapılarda su tesisatları bulunmaktadır. Yapıların işlevsellik kazanmaları adına önemli altyapı unsurlarından biri olan su tesisatları, zaman içersinde çürüme, kırılma, patlama vs. gibi nedenlere bağlı olarak arızalanabilir. Bu durum sonucunda da dışarıya su sızması ile su kaçağı meydana gelir.

Mekân fark etmeksizin su kaçağı probleminin meydana gelmesi hem maddi hem de manevi zararlara yol açabilir. Bununla birlikte mutfak, banyo, lavabo vs. gibi yerlerde meydana gelen su kaçağı problemleri ortamın yaşam için uygunluğunu da sekteye uğratabilmektedir. Su kaçağın yaşanması ile birlikte kişilerin kendilerince alabileceği birtakım önlemler mevcuttur. Ancak kesinlikle ekipmanı ve bilgisi yetersiz olan kişilerin su kaçağı için tek başlarına herhangi bir müdahalede bulunmaması gerekir.

Su kaçağının boyutu ne olursa olsun ilk önce yapılması gereken su kaçağının yaşandığı bölüme (Mutfak, Lavabo, banyo vs.) suyu sağlayan tesisat vanasının kapatılması gerekir. Bununla birlikte ortamda bulunan ve sudan etkilenecek olan eşyaların, özellikle de elektronik eşyaların ortamdan çıkarılması önemlidir. Son olarak de bir sünger yardımı ile sızan suyun zeminden ve duvardan alınması çok önemlidir. Çünkü kısa ya da uzun süreli fark etmeksizin sızan su duvar tarafından emilir. Bunun sonucunda da duvar yumuşar ve herhangi bir sarsıntıda çökme tehlikesi ortaya çıkar. Bu işlemleri yaparken de iTesisat firması ekipleri ile iletişime geçmiş olmalısınız.

Su Kaçağı Bulma İşlemi Nasıl Yapılır?

Su kaçağının onarımı için su kaçağı tespiti yapılması gerekir. Bu noktada su kaçağının onarım süresinin ve şeklinin istendik yönde olması için sağlıklı bir su kaçağı bulma işleminin yapılması gerekir. Günümüz şartlarında her sorun için teknolojik yenilikler ortaya çıktığı gibi tesisat arızalarında da birçok teknolojik cihaz üretilmiştir. Bu cihazlardan biri de kameralı su kaçağı tespiti imkanı sunan bilgisayar destekli yer altından görünü alma özelliğine sahip termal kameralardır. Bunun haricinde su kaçağının yaşandığı noktayı kırmadan ve dökmeden tespit edebilecek akustik ses dinleme özelliğine sahip olan cihazlar da bulunmaktadır. Oldukça kısa süren ve kırmadan su kaçağı tespiti imkanı sunan bu cihazlar sayesinde su kaçağı onarımı da çok kısa sürebilmektedir. iTesisat firmasının deneyimli ve profesyonel ekipleri, sadece su kaçağına neden olan arızalı bölgedeki fayansın kaldırılması ile su kaçağı onarımını yapmaktadır. Birkaç saat süren su kaçağı onarımı işlemlerinden sonra konforunuza tekrardan kavuşabilirsiniz.

 

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Tıkalı Tuvalet Açma
Next reading
Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32