Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Kamera ile su kaçağı tespiti, su kaçağı problemlerinin çözümü için teknolojik yeniliklerden biridir. Su kaçağına erken müdahale edilmesi için adeta bir dönüm noktası olan kameralı su kaçağı tespiti ile artık su kaçağı problemleri eskisi kadar zarar veren bir problem olmaktan çıkacaktır. Su kaçağının yaşanması sonucunda su kaçağının vakit kaybedilmeden tamir edilebilmesi için öncelikle su kaçağı tespitinin yapılması gerekmektedir. Hal böyle olunca kameralı su kaçağı tespiti yapabilecek yetkin, donanımlı ve profesyonel bir firmadan yardım almanız gerekir. İtesisat firması da profesyonel, yetkin ve deneyimli ekiplerinin yanı sıra kullanmış olduğu son teknolojik araçlar ile su kaçağı tespitini anında ve kolayca yapar. Su kaçağının kısa sürede tespit edilmesinden sonra ise hiç vakit kaybedilmeden su kaçağı onarım işlemine geçilir. Bu sayede su kaçağının neden olabileceği maddi ve manevi zararların önünde kolaylıkla geçilebilir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Avantajları

Su kaçağı problemlerinde bir dönüm noktası olan kamera ile su kaçağı bulma teknolojisi artık su kaçağı problemlerinin kısa sürede çözülmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte kamera sayesinde su kaçağının yaşandığı nokta tespit edileceği için tespiti işlemi için herhangi bir fayansın ya da duvarın kırılmasına da gerek duyulmaz. Teknolojik aletlerin henüz devreye girmediği dönemlerde su kaçağı tespiti için oldukça geniş bir alan kırılması ya sökülmesi gerekiyordu. Bu durum hem su kaçağı onarım sürecini uzatmakta hem de yapı sahibinin daha çok masraf yapmasına neden olmaktaydı. Ancak günümüzde iTesisat firmasının öncülüğünü yaptığı son teknolojik termal kameralar ile su kaçağı tespitinin yapılması, bu tarz ekstra zahmetlerin önüne geçmesine ve su kaçağı problemlerinin birkaç saat içinde geçirilmesine olanak sağlamıştır.

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evlerde, iş yerlerinde, otellerde, okullarda, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde vs. gibi aklınıza gelebilecek tüm yapılarda su tesisatları bulunmaktadır. İnsan yaşam koşullarına işlevsellik kazandıran su tesisatlarının zaman içerisinde çeşitli nedenle bağlı olarak çatlaması, çürümesi, kırılması sonucunda boruların içinden geçen su dışarıya doğru akmaktadır. Su kaçağı kimi zaman küçük baloncuklar şeklinde kendisini gösterse de bazı zamanlarda tazyikli olarak da ortaya çıkabilir. Su kaçağının boyutu her ne olursa olsun erken müdahale edilmediği takdirde maddi ve manevi zararları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle vakit kaybedilmeden iTesisat firması ile iletişime geçilmeli ve kamera ile su kaçağı tespiti imkânlarından yararlanmalıdır.

İtesisat ekipleri ile iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren su kaçağı tespit ve onarım süreci başlamış olacaktır. Bulunduğunuz bölgedeki yetkin, profesyonel ve deneyimli iTesisat ekipleri, talebiniz doğrultusunda vakit kaybetmeden su kaçağının yaşandığı adrese ulaşacaktır. Daha sonra kullanmış olduğu bilgisayar destekli termal kameralar ile su kaçağını yaşandığı alanda bir inceleme yapacaklardır. Termal kameraların yer altından görüntü alma özelliği sayesinde su kaçağına neden olan arızalı kısım nokta atışı ile tespit edilecektir. Su kaçağına neden olan çürümüş, çatlamış ya da kırılmış noktanın üzerindeki fayans kaldırılarak onarım işlemine geçilmektedir. Sorunun kaynağına yönelik olarak çözüm yollarını devreye sokacak olan iTesisat ekipleri kısa sürede su kaçağı onarım işlemini tamamlayacaktır.

 

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kırmadan Dökmeden Tesisat Tamiri
Next reading
Su Kaçağı Erken Müdahalenin Önemi
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32