Kameralı Su Kaçağı Tespiti

kameralı su kaçağı tespiti

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı su kaçağı tespiti Ortak yaşam alanlarından olan apartman katları yada hastaneler gibi alanlarda gider ve gelir borularının, ortak olarak tek bir borudan tahliyesi sorunlara neden olabilmektedir. Sızıntıların temiz su giderinden mi yoksa kirli su giderinden mi kaynaklandığı bu gibi sorunların sık yaşandığı durumları sorun etmeye gerek kalmadı. Çünkü kameralı su kaçağı tespiti makineleri sayesinde sorunun kaynaklandığı bölüm hemen tespit edilerek kırma dökme, moloz döküntüsü bırakmadan çözüm üretilmektedir.

su kaçağını bulan firma

kameralı su kaçağı tespiti
kameralı su kaçağı tespiti

Gelişen teknoloji sayesinde itesisat firmaları da faydalarını gördüğü bu makineleri temin etmektedirler. Daha kolay ve masrafsız olan bu malzemeler ve uzman kullanıcı ekibiyle her firmada mevcut olan tespit cihazı ile sızıntı sorunları ortadan kalktı. Daha önceleri sızıntı tespiti için öncelikle tahmini bir yer seçiminden sonra, su boruları civarındaki fayanslar kırılarak döküntü yapılmakta idi. Bu da yetmezmiş gibi sızıntı bulunduktan sonra aynı fayanstan piyasada bulmak sorun olmakta idi. Böylece ev dizaynında da görüntü kirliliği oluşmakta idi. Bu teknik cihazlar ile hem mekan sahibi hem de tesisatçı memnun. Kısa sürede nokta atışı ile sızıntı tespiti yapılarak müdahale edilmekte ve sorun ortadan kalmaktadır.

Tesisatçıların Yaptıkları İşler Nelerdir.

Tesisatçıları iki guruba ayırmak mümkündür. Biri elektrik iş ve işlemleri ile ilgili olan diğeri de su tesisatçılığı. Su tesisatçılığının iş alanı çok geniş olmaktadır. Öncelikle inşaat yapım aşamasındaki işler, daha sonra yıpranan, eskiyen, kırılan ve deformasyona uğrayan gelir gider borularının değişimi ve onarımı. Bunların haricinde kanalizasyon açma, tıkalı lavabolar, güneş enerjisi ile çalışan ısınma sistemlerinin tamir ve tadilat, binalardaki su depolarının hidrofor sistemlerinin kurulması, su sızıntıları tespit ve onarım ve petek temizleme işlerini de yapmaktadırlar.

Tesisatçı Nerelerden Bulabilirim?

Bakım, onarım, temizleme, yenileme, musluk değiştirme gibi daha pek çok iş alanına sahip tesisatçılar her mahallenin küçük esnafları arasında su tesisatçı olarak geçmektedirler. İnternet ortamında size en yakın mahallenin tesisatçısına ait telefon ve adres bilgilerine ulaşmanız mümkün. 7/24 hizmet anlayışı ile çalışan tesisatçılar ile iletişim kurmanız mümkün olmaktadır. Tesisatçılık mesleğini yapabilmek için mesleki eğitim veren liselerden teknisyen unvanı ile mezun olduktan sonra iş yeri açma hakkına sahip olmak mümkündür. Usta çırak ilişkisi ile de öğrenilen mesleği icra edebilmek için yine yaygın eğitim merkezlerinden çıraklık yada kalfalık belgesi alındıktan sonra açılabilmektedir. Bunun için cüzi bir miktar nakde ihtiyaç vardır. İnsan yaşamı devam ettikçe süregelen bir meslek dalı olan su tesisatçılığı meslek sahibi olmak isteyenler için caziptir.

Blog

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Tıkanıklık Açma Servisi
Next reading
Petek temizleme
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32