Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı

Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı

Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı Su kaçağı onarım işleminin daha kısa ve daha kolay yapılabilmesi için su kaçağı tespitinde kullanılan kameralı su kaçak tespit cihazı, iTesisat firmasının su kaçağı problemleri ile karşılaşan müşteriler için sunmuş bir ayrıcalık cihazıdır. Bu cihaz sayesinden ev, iş yeri, fabrikalar vs. gibi tüm alanlarda yaşanması muhtemel olan su kaçağı problemleri bir an önce çözümü kavuşturulabilmektedir. Ayrıca bu cihaz ile eski dönemdeki kırma ve dökme işlemine gerek kalmadan anında su kaçağı tespiti yapılması mümkün olabilmektedir. Nokta atışı su kaçağı tespit işlemi sonrasında su kaçağı onarım işlemi de kolaylıkla yapılabilmektedir.

Yapıların insan yaşam koşullarına uygun hale gelmesi için bir takım alt yapı unsurlarına ihtiyacı vardır. Bu unsurlardan biri de su tesisatlarıdır. Su tesisatları yaşam için gerekli olan suyun yapılardaki mutfak, banyo, tuvalet, lavabo, bahçe vs. gibi bölümlere ulaşmasını sağlamaktadır. İnsanın yaşama için ihtiyaç duyduğu suyu taşıyan su boruları, zamana karşı belirli bir süreden sonra dayanaklığını kaybettiği için arıza gösterebilirler. Özellikle çürüme, çatlama, patlama, kırılma vs. gibi nedenlerden dolayı su borularından bir delik olması, su kaçağına neden olmaktadır. Su kaçağı, diğer tesisat arızaları arasında insan yaşamını en olumsuz etkileyen arıza olduğu gibi maddi ve manevi zarar verme olasılığı da en fazla olan tesisat arızasıdır.

Su kaçağı, genellikle kabarcıklar şeklinde ortaya çıkabilse de bazı zamanlarda tazyikli olarak da görülebilir. Boyutu ne olursa olsun su kaçağı problemleri için erken ve doğru müdahalenin yapılması gerekmektedir. Bu konuda yetkin, deneyimli ve profesyonel bir firma olarak hizmet veren iTesisat firması, sahip olduğu teknolojik cihazlar ile su kaçağı tespiti ve onarımında başarılı sonuçlar elde edebilmektedir. Bilgisayar destekli cihazlar ile su kaçağına müdahale eden iTesisat, deneyimli ve profesyonel ekipleri sayesinde su kaçağı problemini birkaç saat içinde çözüme ulaştırmaktadır.

Su Kaçağı Tespitinde Teknoloji Etkisi

Su kaçağı problemi, geçmiş yıllarda teknik donanım yetersizliği dolayısıyla günlerce sürebilmekteydi. Bunun en önemli nedeni ise su kaçağı tespitinin son derece zor ve zaman alıyor olmasıydı. Ancak günümüzde su kaçağı tespiti yenilikçi teknolojinin imkanları dahilinde son derece kolay ve kısa süreli olabilmektedir. Özellikle yer altından görüntü alma özelliği olan termal kameraların su kaçağı tespitinde de kullanılıyor olması, kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti yapma imkanı sunmuştur. Kameralı su kaçak tespit cihazı, bilgisayar destekli bir cihaz olduğu için su kaçağı tespiti de notla atışı olarak bulunabilmektedir.

Su Kaçağı Onarımı

Su kaçağına neden olan arızalı tesisat noktasının önceden kameralı su kaçak tespit cihazı ile bulunması, su kaçağı onarımı işlemlerinin çok kısa sürmesine olanak sağlamıştır. Bu doğrultuda cihazın tespit ettiği noktanın üstünde bulunan fayans kaldırılarak su kaçağı onarımı için gerekli işlemler devreye girer. Su kaçağının neden olduğu, tesisatın neden arızalandığı bu noktada çok önemlidir. Su kaçağı nedenini tam olarak ortaya koyan iTesisat ekipleri, bu nedene bağlı olarak su tesisatının tamirini ya da gerekiyorsa değişimini yapabilir. Tamir yöntemi ne olursa olsun su kaçağı problemlerinden birkaç saat içinde kurtulmanız mümkün olacaktır.

 

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Güngören Su Kaçağı
Next reading
Su Kaçağı Uzmanı
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32