Patlak Su Borusu Bulma

Patlak Su Borusu Bulma

Patlak Su Borusu Bulma

Patlak Su Borusu Bulma Su tesisatlarında yaşanan herhangi bir arıza sonucu patlak su borusu bulma meydana gelir. Su kaçağı sonucunda ise hem yapının insan yaşamına uygunluğu zarar görür hem de maddi ve manevi birçok kayıp meydana gelebilir. Yapılara işlevsellik kazandıran su tesisatlarının zaman içerisinde belirli sebeplere bağlı olarak tahrip olması sonucu su kaçağı meydana gelindiği zaman anında müdahale edilmesi gerekir. Bu noktada su kaçağı tespiti ve tamiri için öncelikli olarak yapılması gereken işlem patlak su borusu bulma işlemidir. Ancak patlak su borusu bulma işlemi için herhangi bir tamirciye değil, donanımlı ve profesyonel çalışan bir tesisat firmasına ihtiyaç vardır. Çünkü su kaçağının hem tespiti hem de tamiri için profesyonellik gerekir. Aksi takdirde su kaçağı probleminin çözülmesi beklenirken su kaçağının boyutu ve buna bağlı olarak verebileceği zarar daha da artacaktır.

iTesisat su kaçağı bulma ve tamiri hizmeti sunan bir firma olarak, yaşanılan su kaçağı sorunlarına anında çözüm üretebilecek kapasiteye sahip bir firmadır. Sektörün en çok tercih edilen firması haline gelen bu firma, gerek donanımı gerekse de profesyonel ekipleri ile su kaçağı problemlerine çok kısa sürede profesyonel çözümler üretebilmektedir.

Patlak Su Borusu Neden Patlar?

Su tesisatları, duvar içinden geçen borularla sağlanmaktadır. Gözle görülmeyen, duvar içinde gömülü olan bu su boruları zaman içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak patlayabilirler. İster yeni isterse eski yapı olsun tüm su tesisatlarında patlak boru ihtimali her zaman için vardır. Daha çok çürüme, kırılma, deformasyona uğrama sonucunda patlayan bu borulardan sızan suyun boyutu da değişebilmektedir. Ancak patlayan borudan dışarı akan su, su kaçağı olarak adlandırılmaktadır. Su kaçağı ise maddi ve manevi pek çok zarara neden olabilmektedir.

Patlak Su Borusu Nasıl Bulunur?

Patlak su borusu bulma işlemi, günümüzde son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır. Teknolojinin ve teknolojinin doğurduğu yeniliklerin bir takipçisi olan iTesisat firması, kullanmış olduğu aletler ile patlak su borusu tespitini dakikalar içinde yapabilmektedir. Kamera ile su tespiti olarak adlandırılan bu işlemler sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkün olacaktır.

Su kaçağı problemlerinin yaşanması ile birlikte irtibata geçtiğiniz iTesisat ekipleri, son teknolojik cihazlar ile su kaçağı tespiti için gerekli işlemleri başlatmış olacaktır. Su kaçağının meydana geldiği noktanın tam olarak belirlenmesi için gözle görülme ihtimali olmadığından dolayı ekipler bilgisayara destekli termal kameralar ile su kaçağının yaşandığı bölgeyi taratacaklardır. Yer altından görüntü alma özelliğine sahip olan bu cihazlar sayesinde kısa sürede patlak su borusu bulma işlemi tamamlanmaktadır. Bunun haricinde akustik ses dinleme özelliği olan cihazları da kullanan iTesisat ekipleri gerek gördükleri takdirde bu sistemi kullanarak da patlak su borusu bulma işlemini yapabilmektedirler.

Patlak Su Borusu Nasıl Tamir Edilir?

Nokta atışı ile tespit edilen patlak su borusunun üstündeki fayans kaldırılır. Borunun durumuna göre değişme gerekirse değiştirilir. Bunun haricinde gereken tüm işlemler iTesisat ekiplerinin deneyimli ve profesyonel ekipleri tarafından kısa süre içinde gerçekleştirilecektir. Böylelikle yaşadığınız su kaçağı problemlerinden birkaç saat içinde kurtulmuş bir şekilde eski konforunuza kavuşabilirsiniz.

 

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kameralı Su Tesisatçısı
Next reading
Kırmadan Dökmeden Tesisat Tamiri
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32