Su Arıza Tespiti

Su Arıza Tespiti

Su Arıza Tespiti

Su Arıza Tespiti Başta evler olmak üzere iş yerleri, okullar, hastaneler vs. gibi tüm yapıların insan yaşam koşullarına uygun olabilmesi için birtakım altyapı unsurlarına ihtiyaç duyarlar. Bu altyapı unsurlarının başında ise su tesisatları yer alır. Su tesisatları, suyu borular yardımı ile mutfak, banyo, lavabo, tuvalet vs. gibi yerlere taşıma fonksiyonlarına sahiptir. Ancak zaman zaman çeşitli nedenlere bağlı olarak arızalanan su tesisatları, su kaçağına neden olabilmektedir. Su arıza tespiti, su kaçağı problemlerin bir an önce çözüme kavuşturulması adına yapılması gereken ilk müdahaledir. Dolayısıyla acil müdahale gerektiren su kaçağı probleminde su arıza tespiti için doğru müdahale de gerekir. Su kaçağı tespiti ve onarımı konusunda yetkin, deneyimli ve profesyonel bir firma olan iTesisat firması da su kaçağı problemlerinde modern teknolojileri kullanarak başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Su Kaçağına İlk Müdahale Nasıl Yapılmalıdır?

Su kaçağının yaşanması durumunda ilk müdahaleyi yapması gereken kişi yapı sahibidir. Ancak bu müdahale sadece ve sadece su kaçağının yaşandığı bölüme giden su borusunun vanasını kapatmak olmalıdır. Bu sayede ortama sızan suyun hem duvar tarafından emilmesi hem de ortamdaki eşyalara zarar vermesi engellenecektir. Bu işlemleri yaparken de anında iTesisat firması ile iletişime geçmiş olmanız gerekir. Bunun haricinde bilgisi ve ekipmanı yetersiz olan birinin su kaçağına müdahale etmesi çok büyük boyutlara ulaşan su arızasına neden olabilir.

iTesisat firması ile iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren firma ekipleri, su kaçağı tespiti ve onarımı için yola koyulacaklardır. Tüm İstanbul genelinde anında müdahale ekipleri ile kısa sürede su kaçağı problemlerinden sizleri kolaylıkla kurtarabilecek olan iTesisat ekipleri, kullanmış olduğu son teknolojik cihazlar ile modern su arıza tespiti ve onarımı yapmaktadır. Başta insan yaşam koşullarının olumsuz etkilenmesine neden olan ve birçok zararı da beraberinde getiren su kaçağı problemlerinde iTesisat firması, yetkin, donanımlı ve profesyonel ekipleri ile 0 başarı elde etmektedir.

Kameralı Su Arıza Tespiti

Teknolojinin yaşam şartlarına getirdiği kolaylıklar saymakla bitmez. Bu kolaylıklardan biri de su arıza tespiti için kullanılan bilgisayar destekli termal kameralardır. Yer altından görüntü alarak bilgisayar ekranına yansıtan bu kameralar sayesinde su kaçağı tespiti nokta atışı olarak yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojilerin su arıza tespitini kolay ve kısa sürede yapması, eski dönemlerdeki gibi su kaçağı tespiti işlemlerinde herhangi bir kırma ve dökme işleminin de önüne geçilmesine katkı sağlamıştır. Kameralı su kaçağı tespiti ile kırmadan su kaçağı tespiti yapıldığı için yapı sahibine herhangi ekstra bir masraf oluşturulmadan su kaçağı onarım işlemine geçilir.

Su Kaçağı Onarımı

Son teknolojik cihazlar sayesinde su kaçağına neden olan arızalı noktanın nokta atışı ile belirlenmiş olması, su kaçağı tamirini hem daha kolay hem da daha kısa sürede olmasını sağlamıştır. iTesisat ekiplerine yardımcı olan cihazların su kaçağı tespitinin ardından, tespit edilen arızalı tesisat noktasının üzerindeki tabaka kaldırılır. Bu noktada iTesisat deneyimli ekipleri, su kaçağına neden olan arızalı noktanın hangi sebeplere dayalı olarak arıza gösterdiğini ve çözüm yolunun ne olduğu yapı sahibine bildirecektir. Bildirim sonrasında ise gerekli işlemler yapılarak su kaçağı onarımı birkaç saat içinde tamamlanır.

 

Blog

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
İstanbul – Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti & Tamiri
Next reading
Kadıköy Su Kaçağı Bulma
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32