Su Kaçağı Erken Müdahalenin Önemi

su kaçağı tespiti

Su kaçağı erken müdahale önemi  su tesisatlarının var olduğu tüm yapılarda ortaya çıkma potansiyeline sahip bir arıza sonrasında meydana gelir. Bir arıza olmayan ancak bir arızadan dolayı kaynaklana su kaçağı, su tesisatlarındaki herhangi bir deformasyona bağlı olarak meydana gelen çatlama, çürüme, yanlış bağlanma vs. gibi nedenler ile ortaya çıkabilmektedir. Su kaçağının ortaya çıkması ile birlikte çok ciddi problemler de baş gösterebilir. Tesisat arızaları arasında, arızalanması halinde en çok zararı verebilecek arızalardan biri de su tesisat arızalarıdır. Bu arızalardan hem maddi hemde manevi olarak insanlar fazlasıyla etkilenmektedir. Bu neden su kaçağının fark edilmesi ile birlikte en kısa sürede müdahale edilmesi gerekir.

Su kaçaklarına müdahale edilirken de öncesinde su kaçağı tespitini ve sonrasında da kaçak onarımını yapabilecek bir tesisat uzmanının olması da ayrı bir konudur. Bizler sektörün en bilindik ve en çok tercih edilen firması iTesisat olarak, yaşayabileceğiniz tüm tesisat arızalarının yanında su kaçağı problemlerinde de erken ve etkin müdahaleler ile soruna çözüm üretmekteyiz.

Su Kaçağına Erken Müdahalenin Önemi

Su kaçağının boyutu ne olursa olsun özellikle geç fark edilmesi çok ciddi problemler doğurabilir. Bu problemler, hem maddi hem de manevi olabilir. Buradan diğer makalemize giderek su kaçağı neden olur konusu hakkında bilgi alabilirsiniz. Son derecede makalelere titizlikle bakan ekibimiz profesyonelce çalışmaktadır.

Su kaçağının maddi zararlarına bakacak olursak; fark edilmedikleri süre boyunca fazladan su sızdıracağı için her ay gelen su faturanıza daha yüksek bir tutar yansıyacaktır. Bunun haricinde su kaçağının boyutunun şiddetli olmasıdır. Ortama su akışı olacağı için ortamdaki kullanılan elektronik ya da diğer eşyaların bozulması, zarar görmesi de kaçınılmaz olacaktır. Bu durum sonucunda da yeni eşyaların alınması gerektiği için anormal derecede masrafa girmeniz gerekebilir.

Su kaçağı manevi zararlarına bakacak olursak; su kaçaklarının boyutu ne olursa olsun ölüm tehlikesi de doğuran bir problemdir. Öyle ki, kaçağın fark edilmemesi sonucunda duvara ve zemin gömülü olan su tesisatlarından sızan su duvar ve zemin tarafından emilecektir. Bu emilme sonucunda da gittikçe yumuşayan zemin ve duvar çökme tehlikesini de beraberinde getirir.

Su Kaçağına Erken Müdahale Yolları

iTesisat firması olarak, siz değerli müşterilerimize ücretsiz su kaçağı tespiti sunmaktayız. Son teknoloji akustik ses dinleme ve yer altından görüntü alma özelliklerine sahip olan cihazlar ile anından nokta atışı su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Sonrasında sizlerin vermiş olduğu onay doğrultusunda deneyimli, profesyonel ve bilgili ekiplerimiz birkaç saat içinde su kaçağı onarımını gerçekleştirerek sizlere konforlu bir yaşam alanı sunmaktadırlar. Sizde itesisat firmasına ait bu profesyonel ekibin hizmetini almak için bizlere iletişim bölümünden ulaşabilir veya diğer makalelerimizi okuyarak bizleri daha iyi tanıyabilirsiniz.

 

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kamera İle Su Kaçağı Tespiti
Next reading
Su Kaçağı Neden Olur? Çözümü Nedir?
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32