Su Kaçağı Neden Olur? Çözümü Nedir?

Yaşam alanlarının olduğu her yerde su tesisatları bulunmaktadır. Bu su tesisatlarının herhangi bir neden bağlı olarak arıza göstermesi, maddi ve manevi anlamda pek çok sıkıntıyı da beraberinde getirmektedir. Su kaçağının neden olduğu maddi ve manevi zararların önüne geçebilmek için su kaçağının fark edilmesi ile birlikte zaman kaybetmeden güvenilir ve işinde becerikli bir su tesisat firması ile iletişime geçmeniz gerekir. Bizler, iTesisat firması olarak yaşanılan su kaçağı problemlerinde ücretsiz su kaçağı tespit hizmeti ve sonrasında çok uygun fiyatlar ile su kaçağı onarımını gerçekleştirmekteyiz. Peki, su kaçağı neden olur? sorusunun cevabına gelelim.

Su Kaçağı Neden Olur ?

Su kaçağı neden olur, bakımı yapılmamış ve özellikle de eski yapılarda daha çok görülür. Bunun nedeni ise eski yapılardaki boruların günümüzdeki borular kadar sağlam olmamaları ve zaman içerisinde deformasyona uğramalarıdır. Bu boruların çürümesi ile birlikte de su kaçağı meydan gelir. Oluşan bu su kaçağı duvarlarda rutubete yol açarak kötü kokulara yol açar. Ve tabiki duvarların boyalarını sökerek sizleri maddi hasarlara sürükler.

Su kaçağı neden olur sorusunun cevabını aslında biraz mantık yürüterekte çözebilme imkanımız mevcuttur. Su kaçağı nede olur diye düşünürken aklımızda boruların çatlaklığı, ordan su sızıntılarının olduğu gibi hayal düşünceler gözümüzün önüne gelebilir.

Su kaçağı nedenlerinden biri de, su tesisatlarının acemi bir şekilde bağlanmış olmasıdır. Bu nedenle her ne kadar yeni bir tesisat dahi olsa da su tesisatları yanlış bağlanması, su kaçağına neden olabilir. Yanlış bağlanan tesisatlarda aynı şekilde direk duvarlara hasar vermektedir.

su kaçağı neden olur
su kaçağı neden olur

Su Kaçakları Nerede Yaşanır?

Su kaçakları, su tesisatlarının olduğu hemen hemen her yerde yaşanma potansiyeline sahip tesisat arızalarıdır. İnsan yaşam belirtisinin olduğu başta evlerimiz, iş yerleri, okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri ve akla gelebilecek tüm yapılarda su kaçağının meydana gelmesi muhtemeldir. Bununla birlikte su kaçakları, bu yapıların banyo, mutfak, lavabo ve su tesisatlarının geçtiği tüm noktalarda kendisini gösterebilir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

iTesisat firması olarak, ücretsiz su kaçağı tespiti ile müşterilerimizin su kaçağı problemlerinde yaşayabilecekleri maddi sıkıntıların bir nebze de olsa önüne geçmekteyiz. Bununla birlikte teknoloji ile sıkı bir bağ kuran bir tesisat firması misyonunda olduğumuz için en son teknolojik cihazlar ile su kaçağı tespitinin nokta atışı yapabilmekteyiz. Üstelik bunu yaparken de hiçbir şekilde kırma ve dökme işlemi yapmamaktayız.

Su Kaçağı Onarımı Nasıl Yapılır?

Su kaçağı onarımı, ücretsiz su kaçağı tespitinden sonra onayınız dahilinde yapılır. Son derece profesyonel, deneyimli ve işinde uzman ekiplerimiz ile su kaçağına nende olan tesisat bölgesindeki arıza, uzmanlarımızın gerekli gördüğü yöntemler ile onarılmaktadır. Bunun için gerek özel kimyasallar, gerekse de farklı çözüm yolları denenebilir. Ancak su kaçağı tespiti ve su kaçağı onarımının yaklaşık birkaç saatlik bir işlem gerektirdiğini hatırlatırsak, firmamız ile iletişime geçtikten sonraki birkaç saat içinde su kaçağında kurtulmuş olacaksınız.

 

Blog

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Su Kaçağı Erken Müdahalenin Önemi
Next reading
Su Kaçağının Neden Olduğu Problemler
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32