Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Oldukça sıkıntılı bir tesisat problemlerinden biri olan su kaçağı, su tesisatlarının bulunduğu yeni ve eski yapı fark etmeksizin hemen hemen tüm mekânlarda görülebilir. Su kaçağı problemi, insan yaşam ortamını olumsuz etkilediği gibi aynı zamanda maddi ve manevi olara da birçok zarara neden olabilir. Dolayısıyla su kaçağı probleminin giderilmesi içi erken müdahale ve en önemlisi de doğru müdahale gerekir. Su kaçağının çözümü için öncelikli olarak yapılması gereken işlemler ise su kaçağı tespiti yapmaktır. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Sorusu su kaçağı sorunu ile karşı karşıya kalan insanlar tarafından oldukça sık dile getirilir. Bu soruya son teknolojik su kaçağı bulma cihazları ile yanıt veren iTesisat firması, her türlü su kaçağı ve tesisat arızası için anında ulaşabileceğiniz ve destek alabileceğiniz bir firmadır.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağı; ev, iş yeri, okullar, hastaneler, fabrikalar vs. gibi tüm mekânlarda bulunan ve mekanların işlevsellik kazanmasını sağlayan su tesisatlarındaki bir arızadan dolayı meydana gelebilir. Bu arızalar; çürüme, kırılma, patlama ya da tesisatın yanlış bağlanması ile alakalı olabilir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan su kaçağı problemlerinin boyutu ne olursa olsun tahribat gücü yüksek olur. İlk öncelikle insan yaşam koşullarını olumsuz etkileyen su kaçağı, ortamda bulunan eşyaların, özellikle de elektronik eşyaların anında sorun yaşamasında neden olmaktadır.

Çoğu zaman kabarcıklar şeklinde ortaya çıkan su kaçağı, tesisat arızasının boyutuna göre de değişiklikler gösterebilir. Uzun süre fark edilmeyen ya da önlem alınmayan su kaçağı, manevi zararlara da neden olabilmektedir. Duvar içinde gömülü olan su tesisat boruları, dışarıya su sızdırdığı zaman duvar bu suyu emecektir. Erken ve doğru müdahalenin yapılmaması sonucunda da duvarda çökme tehlikesi ve dolayısıyla da hayati tehlike ortaya çıkacaktır. iTesisat firması su kaçağının neden olabileceği her türlü zararın önüne geçebilecek teknik donanıma ve tecrübeye sahiptir. Öyle ki iTesisat firmasının sahip olduğu imkanlar dahilinde su kaçağı tespiti ve onarımı birkaç saat içinde tamamlanmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti, bundan birkaç yıl öncesine kadar su kaçağından daha fazla eziyet verebilmekteydi. O dönem ekipmanları yetersiz olan tamirciler, su kaçağına neden olan arızalı tesisat noktasını bulmak için belirli bir genişlikteki alanı kırıp dökmek zorunda kalıyorlardır. Bu durum su kaçağı probleminin çözüm sürecini uzattığı gibi su kaçağı sonucunda ortaya çıkacak yapı sahibinin masrafını da arttırmaktaydı.

Günümüz teknolojileri ve yenilikleri her alanda olduğu gibi su kaçağı bulma ve onarma alanında da ciddi cihazlar ortaya çıkarmıştır. Yeniliklerin sıkı bir takipçisi olan iTesisat firması, kırmadan su kaçağı tespiti imkanı sunan kameralı su kaçağı tespiti yapabilmektedir. Yer altından görüntü alma özelliğine sahip bilgisayar destekli termal kameralar sayesinde herhangi bir kırma ve dökme işlemi gerçekleştirilmeden su kaçağına neden olan arızalı, çürümüş, çatlamış ya da kırılmış bölgenin tespiti nokta atışı ile yapılabilmektedir. Su kaçağının bilgisayar destekli cihazlar ile nokta atışı olarak tespit edilmesi sonucunda birkaç saatlik onarım işlemi yapılmakta ve ortam eski konforuna tekrardan kavuşmaktadır.

 

Blog

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Tesisat Su Kaçağı Tespit Cihazı
Next reading
Su kaçak Tespiti
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32