Su Kaçağı Uzmanı

Su Kaçağı Uzmannı

Yaşanılan su kaçağı problemlerinin kısa sürede kolayca çözüme ulaşabilmesi için su kaçağı uzmanı gerekir. Yapılardaki su tesisatlarının çeşitli nedenlere bağlı olarak arızalanması sonucunda su kaçağı meydana gelir. Böylesi bir durumda su kaçağı tespiti ve tamiri için sıradan bir tamirci değil su kaçağı konusunda uzmanlaşmış ve ekipmanı yeterli olan bir tamirciye ihtiyaç vardır. Aksi takdirde su kaçağı probleminin çözülmesi uzun sürebilir ve bu durum sonucunda da maddi ve manevi pek çok zarar meydana gelebilir. iTesisat firması da su kaçağı uzmanı ekipleri ile su kaçağı problemlerine anından müdahale edebilmektedir. Anında ve doğru müdahale ile su kaçağı problemlerini başarı ile çözüme kavuşturan iTesisat firması, su kaçağı tespiti ve onarımı için tamamıyla modern çözüm yollarına başvurmaktadır.

Su Kaçağı Neden Olur? Zararları Nelerdir?

Başta evler olmak üzere iş yer, ofisler, fabrikalar, okullar, hastaneler, alış veriş merkezleri vs. gibi aklınıza gelebilecek tüm insansal yaşam alanlarında bir takım altyapı unsurları bulunmaktadır. Bu altyapı unsurları, binaların insansal yaşam koşulları gereğince işlevsellik kazanmaları adına olmazsa olmazdır. Altyapı unsurları arasında insan yaşamı için gerekli olan suyun binalarda dolaşımını sağlayan su tesisatları, en önemli altyapı unsurların başında gelmektedir.

Su kaçağı,  binaların işlevsellik kazanmaları adına önemli bir altyapı unsuru olan su tesisatlarındaki herhangi bir neden bağlı olarak arıza olması durumunda ortaya çıkan problemdir. Su tesisatlarının büyük bir kısmı gözle görülmeyecek seviyede zemine ve duvara gömülü olduğu için zaman içerisinde su borularında meydana gelen değişimlere önlem alınamaz. Süreç ilerledikçe de çürüme, çatlama, patlama, kırılma vs. gibi nedenlerden dolayı su kaçağı meydana gelmektedir. Su kaçağının boyutu bazen kabarcıkları şeklinde şiddeti az iken, bazen de tazyikli bir şekilde kendisinim gösterebilmektedir.

Su kaçağının boyutu ne olursa olsun, maddi ve manevi zarar verebilme potansiyeli fazladır. Hayati bir tehlikeye de yol açabilecek su kaçağı yaşandığı zaman sızan su duvar tarafından emilir. Sonraki süreçlerde su alarak yumuşayan duvar herhangi bir sarsıntıda çökme tehlikesi meydana getirecektir. Bunun haricinde su kaçağı maddi olarak da sizleri zarara sokabilir. Su kaçağı bulma işleminin hemen yapılmadığı takdirde hem faturalarınız yüksek gelebilir hem de ortamdaki kullanılan eşyalar kullanılamaz hale gelebilir. Bu da size maddi olarak bir yük bindirecektir.

Su kaçağı tespiti ve onarımı

Su kaçağı onarımı için öncelikle sağlıklı bir şekilde su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Su kaçağı tespiti için de su kaçağı uzmanı gereklidir. Eski dönemlerdeki gibi kırma ve dökme işlemi yapılarak su kaçağı tespitinin artık günümüz teknolojileri ile tarihe karıştığını düşünürsek, su kaçağına müdahale edecek olan tamircinin ekipman ve bilgi olarak yeterli olması gerekir.

iTesisat firması teknolojin yakın bir takipçisi olarak su kaçağı tespitinde bilgisayar destekli termal kameralar kullanmaktadır. Kamera ile su kaçağı tespiti sırasında herhangi bir kırma ve dökme işlemi yapılmadan su kaçağı nokta atışı ile belirlenmektedir. Su kaçağı uzmanı belirlemiş olduğu arızalı tesisat noktasının üzerindeki tabakayı kaldırarak gerekli işlemleri yapacaktır. Birkaç saatlik işlem sonrasında eski konforlu yaşam ortamınıza geri dönebileceksiniz.

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kameralı Su Kaçak Tespit Cihazı
Next reading
Tesisat Su Kaçağı Tespit Cihazı
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32