Su Kaçağının Neden Olduğu Problemler

Su, yaşam için gerekli olan gıdaların en başında yer alır. Bununla birlikte suyun yaşam alanlarımızın olduğu her yerde tesisatlar sayesinde bize ulaşması, su tesisatlarının ne kadar önemli bir işleve sahip olduğunun da bir kanıtıdır. Ancak su tesisatları, gerek ilk bağlantı sırasında gerekse de ileri ki süreçlerde arıza göstermesi ile birlikte ortaya su kaçağı çıkar. Su kaçağı, diğer tüm tesisat arızaları arasında en ciddi zararı verebilecek potansiyele sahip bir tesisat arızasıdır. Öyle ki, hem yaşam için gerekli olan suya erişim konusunda hem de suyun boyutuna göre verebileceği maddi ve manevi hasarlar, su kaçağının acilen tamir edilmesi gereken bir arıza olduğuna işaret ediyor.

Su Kaçağının Maddi Zararları

Su kaçağı, önemli bir tesisat arızasıdır. Su kaçağının hangi boyutta olduğu da önemlidir. Ancak en ufak bir su kaçağı da sizlere maddi anlamda ciddi masraf bindirebilir. Bu doğrultuda fark edilmeyecek derecede su kaçağının olması, ay sonunda su faturalarınızda ciddi bir yükseliş meydana getirir. Bununla birlikte su kaçağının ortama doğru bir akıntı şeklinde olması, ortamdaki tüm kullanılabilir eşyaların zarar görmesine ve kullanılamaz hale gelmesine neden olabilmektedir.

Su Kaçağının Manevi Zararları

Su kaçağının manevi bağlamda yol açabileceği hasarlar, hayati risk taşıyabilen hasarlardır. Her şeyden önce su kaçağının uzun bir süre fark edilmemesi halinde su sızıntısı, tesisatların gömülü olduğu duvar veya zemin tarafından emilecektir. Bu emilme sonucunda da duvarlar yumuşayacak ve zaman içerisinde çökme tehlikesi doğuracaktır. Bu durum da hayati bir tehlikenin ortaya çıkabileceğine işaret etmektedir.

Su kaçağının hem maddi hem de manevi anlamda doğuracağı zararların önüne geçebilmek için, öncelikle yıllık olarak su tesisatlarınızın bakımınız yaptırmanız gerekmektedir. Bunun haricinde su kaçağının fark edilmesi ile birlikte vakit kaybetmeden güvenilir ve su kaçağı tamiri konusunda bilgili bir tesisatçı ile iletişime geçmeniz gerekir.

su kaçağı tespiti ücretsiz servis
su kaçağı tespiti ücretsiz servis

Su Kaçağı Giderme

iTesisat firması olarak oluşabilecek tüm problemlerde yetkin, uzman ve deneyimli ekiplerimiz ile hizmet vermekteyiz. Üstelik kaçağın yaşanmasından sonra su kaçağı tespit hizmetini siz değerli müşterilerimize ücretsiz olarak sunmaktayız. Teknolojinin yakın bir takipçisi olan bir firma olarak, son teknolojik cihazlar ile su kaçağı tespitini yapmaktayız. Ardından kullanmış olduğumuz özel ürünler ile su kaçağı onarım işlemini birkaç saat içinde gerçekleştirmekteyiz. Sektörün ilk ve tek ücretsiz su kaçağı tespiti sunan firması olarak, tüm su kaçağı problemlerinizde yanınızdayız.

 

Blog

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Su Kaçağı Neden Olur? Çözümü Nedir?
Next reading
Su Kaçağı Tespit ve Tamir Fiyatları
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32