Su kaçak Tespiti

Su Tespiti

Su kaçak Tespiti

Su kaçak Tespiti Kaçak su tespiti, su kaçağının giderilmesi kadar önemli hatta daha öncelikli bir konudur. Yapılarda bulunan su tesisatlarındaki bir arıza nedeniyle meydana gelen su kaçağı, yapının işlevselliğini sekteye uğratmaktadır. Tüm yapılarda su tesisatları olduğu göz önünde bulundurulduğunda hemen hemen her yapının su kaçağına maruz kalma ihtimali bulunmaktadır. Hem insan yaşam koşullarına zarar hem de maddi ve manevi kayıplara yol açabilecek su kaçakları için acil müdahale son derece önemlidir. Bu noktada öncelikli olarak kaçak su tespiti ve sonrasında ise su kaçağına neden olan arızalı tesisat noktasının tamiri gerekir. Su kaçakları her ne kadar acil müdahale gerektiren bir durum olsa da aynı zamanda doğru müdahale de gerektirir. Dolayısıyla su kaçağı problemlerinin çözümü için herhangi bir tesisatçıdan yerine yetkin, donanımlı ve profesyonel hizmet veren firmalardan destek almanız gerekir. iTesisat firması da su kaçağı bulma ve onarma işlemlerinde üst düzey hizmet anlayışı ile su kaçağı problemlerine anında çözüm bulabilmektedir.

Su Kaçağı Sebepleri

Su tesisatları, insanların yaşadığı, gezdiği, dolaştığı tüm yapılarda bulunan alt yapı unsurlarından biridir. Yaşam için gerekli olan suyun binalarda dolaşımını sağlayan su tesisatları duvar içinde gömülü olduğundan dolayı sık sık göze çarpmayabilir. Bu nedenle zaman içerisinde su tesisat borularından birinde çatlama, çürüme ya da kırılma gibi durumlar olsa da normal bir insan bunu fark edemeyebilir. Çürüme ve kırılma gibi durumların daha da ilerlemesi ile boruların içinden geçen su çatlak ya çürük olan yere baskı yaparak suyu dışarıya sızdırmaktadır. Su kaçağı, banyo, lavabo, tuvalet, mutfak vs gibi pek çok yaşam alanından ortaya çıkabilir. Eski ve yeni fark etmeksizin tüm yapılarda ortaya çıkan su kaçağı daha çok eski tesisatların olduğu ve bu tesisatların zaman içerisinde çürüdüğü eski yapılarda meydana gelebilir. Bu nedenle su tesisatlarının bakımını ya değişim gerekiyorsa değişimini de iTesisat firması aracılığı ile yaptırmanız sizleri su kaçağının maddi ve manevi zararlarından koruyacaktır.

Su Kaçağı Tespitinde Profesyonel İşlemler

Su kaçağı problemlerinin yaşanması ile birlikte acilen çözülmesi gereken bir sorun olarak görülmelidir. Ancak kişinin su kaçağına kendisi müdahale etmesi, içinden çıkılmaz daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bununla birlikte su kaçağı için herhangi bir tamirci de yine beklenmedik sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Özellikle su kaçağı tespiti için geçmiş yıllardan yapılan kırma ve dökme tarzı tespit işlemleri, yapı kullanıcısını daha büyük sorunlar ile karşı karşıya bırakabilmektedir.

Su kaçağı tespiti için profesyonel bir hizmet alarak su kaçağı probleminden birkaç saat içinde kurtulmanız mümkündür. iTesisat firması kullanmış olduğu son teknolojik bilgisayar destekli termal kamera ile su kaçağı tespiti işlemini dakikalar içinde yapmaktadır. Herhangi bir kırma dökme işlemi olmadan yapılan su kaçağı tespiti sonrasında ise profesyonel ekiplerin tercihi doğrultusunda arızalı olan borunun tamiri ya da değişimi yapılmaktadır. Su kaçağının kameralar ile tespit edilmesi ile birlikte çok ufak bir noktada yapılacak olan su kaçağı tamiri sadece birkaç saat sürmektedir. Bu sayede günlük yaşantınıza birkaç saatlik aranın ardından devam etmeniz mümkün olacaktır.

 

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Tesisat Su Kaçağı Tespit Cihazı
Next reading
Kameralı Su Tesisatçısı
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32