Tesisattaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Tesisattaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Tesisattaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Tesisattaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur? Su kaçağı problemleri ile karşı karşıya kalan insanlar haliyle tesisattaki su kaçağı nasıl bulunur sorusuna yanıt aramaktadırlar. Su tesisatlarında meydana gelen herhangi bir arızadan dolayı ortaya çıkan su kaçağı problemleri, acil önlem alınması gereken bir sorun olduğu için kişiler bu sorunun cevabına da hemen yanıt bulma çabasındadırlar. iTesisat firması da su kaçağı bulma ve onarma konusunda yetkin ve deneyimli bir firma olarak su kaçağından muzdarip olan kişilerin sorunların modern bir şekilde yanıt verebilmektedir.

Su kaçağı, yaşam ortamını olumsuz etkilemesi, maddi ve manevi zarar vermesi nedeniyle acilen müdahale gerektiren bir arıza tipidir. Ancak bu noktada yapılacak olan müdahalenin doğru olması gerekir. Aksi takdirde su kaçağına yanlış bir müdahale edilmesi su kaçağı probleminin daha da büyümesine ve su kaçağı yaşanan evin sahibine daha fazla masraf çıkmasına neden olacaktır. Bunun haricinde su kaçağı tamiri sürecinin de uzaması ile birlikte günlük yaşam olumsuz etkilenecektir. Dolayısıyla su kaçağı probleminin üzerinde fazlaca durulması gereken bir konu olmaması adına iTesisat firmasının ekipleri ile iletişime geçebilirsiniz. iTesisat ekipleri, su kaçağı tespiti ve onarım işlemini birkaç saatlik kısa bir süre içerisinde gerçekleştirerek su kaçağını adeta hiç yaşanmamış gibi hissettirecektir.

Su Kaçağı Neden Olur?

Ev, iş yeri, okul, hastane, fabrika vs. gibi aklınıza gelecek tüm yapılarda su tesisatları bulunmaktadır. Büyük bir kısmı zemine ya da duvara gömülü olan su tesisatlarının akıbeti insan gözü ile görülür olmadığından dolayı su borularındaki herhangi bir problem başlangıcı da fark edilmeyebilir. Eski ve yeni yapı fark etmeksizin su borularında çatlama, kırılma, patlama ya da özellikle eski yapılardaki tesisatlardaki çürümeler su kaçağının ana nedenleridir. Su kaçağı tesisattaki arızanın nedenine bağlı olarak boyutunda da farklılıklar görülebilir. Bazı zaman kabarcıklar şeklinde yüzeye çıkan su kaçağı, bazı zamanlarda ise adeta bir çeşmenin açık kalması gibi şiddetli boyuta ulaşabilmektedir. Bu nedenle su kaçağı tespiti erkenden yapılıp hemen onarım işlemlerine geçilmelidir.

Tesisattaki Su Kaçağını Bulma Ve Onarma

Tesisattaki su kaçağını bulma işlemi günümüz şartlarında hem kolay hem de kısa sürelidir. Gözle görülmeyen noktalarda meydana gelen su kaçağı probleminin onarımı için öncelikle arızalı tesisat yerinin tam olarak bilinmesi gerekir. Bu noktada iTesisat firması kullanmış olduğu son teknolojik cihazlar ile su kaçağına nende olan arızalı noktayı herhangi bir kırma ve dökme yapmadan nokta atışı ile tespit edebilmektedir. Kullanılan yer altından görüntü alma özelliğine sahip bilgisayar destekli termal kameralar ile bu işlem başarı ile yapılmaktadır. Yer altındaki tesisat borularını termal kameralar ile görebilen iTesisat ekipleri, su kaçağına neden olan arızalı noktanın üstündeki fayansı kaldırarak su kaçağı onarım işlemini başlatmaktadır.

Su kaçağı onarımı için öncelikle tesisat arızasının hani sebepten dolayı arızalandığı belirlenmelidir. Kırılma, çatlama, çürüme vs. gibi nedenlerden dolayı meydana gelen su kaçağına neden olan arızalı noktanın incelenmesinin sonucunda gerekli olan işlemler başlatılır. Su tesisatlarının özellikle eski yapılarda artık işlevselliği kaybetmesi nedeniyle tüm tesisatların değişmesi de gerekebilir. Yapı sahibine bildirimler yapılması ile birlikte gerekli adımlar atılır.

 

İlçeler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
Kırmadan Su Tesisatı Tamiri
Next reading
Su Kaçağı Bulma İstanbul
Call Now ButtonAra : 0534 230 05 32